Verifone Ekü

VERİFONE EKÜ (ELEKTRONİK KAYIT ÜNİTESİ)
Yeni nesil elektronik cihazınızı aldınız ancak bu cihazı kullanmakta bazı sıkıntılar yaşıyorsunuz. Verifone EKÜ (elektronik kayıt ünitesi) hakkında yaşayabileceğiniz sorunlara açıklık getirerek bu konuyu açıklığa kavuşturacağız.
Elektronik yazar kasanız ile yapacağınız tüm işlemleri hafızaya kopyalayan kısım elektronik kayıt ünitesidir. Bu ünite olmadan yazar kasa çalışamaz. Yazar kasanız mali konuma alındığında EKÜ kullanıma açılmış olur. Ünite dolduğu zaman ise yenisi ile değiştirmelisiniz. Elektronik kayıt ünitesi dolmaya yaklaştığı zaman cihaz birtakım uyarı/hata verileri ile kullanıcıya bilgi verecektir. Bu ünite dolduğunda yenisi ile değiştirilmeden yazar kasa ile hiçbir işlem yapılamaz. Yazar kasanızda elektronik kayıt ünitesi değiştirmek için şu işlemi yapmalısınız. Z konumunda, Z günlük satış raporunu alacaksınız. Sonra, cihazı kapatıp yeni EKÜ’yü takmanız gerekiyor. En son olarak da cihazı yeniden açmanız yeterli olacaktır. Bu işlemleri sırasıyla yaparak EKÜ’yü değiştirmiş olacaksınız. Elektronik kayıt ünitesi raporları kayıtlara ilişkin ayrıntılı bilgileri içerir. Bu raporları almak için cihaza şifre girilerek EKÜ konumuna alınmalıdır. Bu konumda iken cihaza gerekli komutlar verilerek ilk ve son satış fişlerinin tarih, saat, fiş ve Z numaraları, ilk ve son Z raporlarının tarih, saat, fiş ve Z numaraları ve kullanılan/kalan satırlara ait bilgilere ulaşılır.
Bu bilgiler ışığında elektronik kayıt ünitesi kullanımı ile ilgili tüm ayrıntılara sahip olduktan sonra işlemlerinizi daha rahat ve güvenli şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

ANKARA İLETİŞİM

  • Adres: Yeni Batı Mah. 2026. Cad. 2. Mesa Batı Sitesi No:59 Batıkent/Ankara
  • Email: [email protected]
  • Website: www.huginverifoneservis.com
  • Telefon: 0(312) 257 02 22
  • Telefon: 0(312) 255 67 68
  • Telefon: 0(312) 255 34 55
  • Telefon: 0(312) 355 54 48